info@snailtravel.cz
+420 725 713 335
blue lagoon silica hotel  ****

Golfová dovolená - Blue lagoon

blue lagoon silica hotel ****

Poloha

Island je stát na stejnojmenném ostrově na pomezí Severního ledového a Atlantského oceánu. Žije zde přes 300 000 lidí, jeho rozloha je 103 125 km², což z něj činí nejřidčeji zalidněný evropský stát. Největším městem je Reykjavík, který je i hlavním městem. V jeho aglomeraci žijí dvě třetiny islandské populace. Ostrov je vulkanicky aktivní. Ve vnitrozemí se nacházejí lávová pole, pohoří, ledovce. Břehy ostrova jsou omývány Golfským proudem, který významně ovlivňuje zdejší klima. Island je zároveň ostrovem ohně. Tvoří ho totiž výhradně sopky. Neustále chrlí žhavou lávu a horký popel. Islanďané sopky využívají. Vrtají do země díry a prohánějí jimi vodu. Horkou vodou si pak vytápějí své domy. Se sopečnou činností úzce souvisí termální prameny a gejzíry. Typickým doprovodným znakem vulkanické činnosti je i přítomnost bahenních sopek, sirovodíkem páchnoucích solfatar a fumarol. Nejznámějším místem výskytu těchto úkazů je oblast Námaskard (Námafjall) u jezera Mývatn. Největší koncentrace gejzírů je v lokalitě Haukadalur, 50 km od jižního pobřeží. Od místního, tzv. Velkého gejzíru (Stóri gejzír) pochází ono mezinárodně užívané slovo. V současnosti je však tento otec gejzírů, jenž chrlil vodu až do výše 70 m., nečinný a hlavní atrakcí oblasti je jeho menší obdoba Strokkur, pravidelně chrlící vodu až do výše 20 m. Blue lagoon vznikla v roce 1976 během provozu na nedaleké geotermální elektrárně a od hl.města Reykjaviku je vzdálena cca 45 minut. V následujících letech se lidé začali koupat v jedinečné vodě a nanášeli si na kůži bahno na bázi oxidu křemičitého. Ti s psoriázou si všimli neuvěřitelného zlepšení svého stavu. V průběhu let Blue lagoon byla inovativní při využívání tohoto přírodního daru k rozvoji různých lázeňských služeb a produktů. Dnes jeoblast Blue Lagoon uznávána jako jeden z divů světa. Blue Lagoon má bohaté zkušenosti s pořádáním řady akcí, od tradičních až po velmi neobvyklé - včetně koncertů, svateb, večírků a recepcí. Blue lagoon nabízí inspirativní prostředí pro všechny tyto typy událostí. Hotel Blue Lagoon Silica se nachází v srdci ohromující lávové krajiny, pouhých 10 minut chůze od Blue lagoon. Hotel nabízí také vlastní soukromou koupací lagunu, která je pro hosty k dispozici denně od 9:00 do 22:00. Koupání je nadále podpořeno terapií UV světlem a speciálně vyvinutými produkty péče o pleť. Blue Lagoon Silica Hotel získal několik ocenění za design. Byl postaven v harmonii s okolní krajinou a nabízí oázu klidu, relaxaci a léčbu.

Vybavení pokoje

Pokoje Lava Deluxe s výhledem na mechem pokrytou krajinu nebo na park geotermálních zdrojů, který oživil Modrou lagunu, přinášejí teplo a pohodu v úžasném prostředí. Lava Deluxe pokoje jsou k dispozici s manželskou postelí velikosti King nebo dvěma oddělenými postelemi.

Stravování

Lava Restaurant Restaurace nabízí speciality islandské kuchyně, které založeny na nejlepších a nejčerstvějších místních surovinách. Moss Restaurant Restaurace doporučovaná michelinským průvodcem je nejvyšším bodem Modré laguny a nabízí ohromující výhled na sopečný horizont. Nabídka je široká přes hory, řeky až k moři a každý pokrm otevírá dveře různorodým potěšením z nekonečné hojnosti Islandu. Spa Restaurant Před, během nebo po lázeňské proceduře si můžete vychutnat kouzelné prostředí restaurace a pikantní stravu. Večeřte v županu nebo oblečeni, jak je vám libo. Vychutnejte si lehké pochoutky restaurace a dívejte se na vody bohaté na minerály a staletou lávu. Café Nachází se v hlavním komplexu Modré laguny a najdete zde lákavou nabídku občerstvení včetně sendvičů, salátů, sushi, smoothies, piva, kávy a lehkého občerstvení. Kavárna je otevřená během provozních hodin laguny a nabízí posezení s nádhernými výhledy na zářící modré vody.

NEZÁVAZNÁ POPTÁVKA

Blue Lagoon / BLUE LAGOON SILICA HOTEL


kód kontroly
Odesláním poptávky souhlasím s poskytnutím mých osobních údajů v souladu s a v rozsahu uvedeném v informacích o zpracováních osobních údajů, se kterými jsem se seznámil/a.
Hřiště v okolí
Hotely v okolí
BLUE LAGOON SILICA HOTEL
BLUE LAGOON SILICA HOTEL
Blue lagoon
od 7.390,- Kč
(1 noc/ osoba se snídaní)
THE RETREAT BLUE LAGOON
THE RETREAT BLUE LAGOON
Blue lagoon
od 16.590,- Kč
(1 noc/ osoba se snídaní)
Zaregistrovat se k odbírání newsletteru
Chci dostávat informace o golfových zájezdech
Zaregistrovat se k odbírání newsletteru
Jsme partneři:
Tee Time Golfista roku golfgate.cz Golf Time golfchannel.cz