info@snailtravel.cz
+420 725 713 335
Legend Golf & Safari resort  | Golfové zájezdy, golfová dovolená, luxusní golf

Mokopane

Legend Golf & Safari resort

Popis hřiště

Mistrovská osmnáctka Legend Golf & Safari patří k nejdelším golfovým hřištím v Jižní Africe a zároveň i na světě. Hráčům je k dispozici 6534 m hrací plochy a hru je možné prodloužit až na 7748 m. Stejně jako ostatní jihoafrické golfové resorty, dokonale splývá s okolní krajinou. Díky původním křovinatým stepím nenarušuje okolní krajinu a požitek ze hry dokreslují i krásné výhledy na Waterberg.

Pro toho, kdo chce mít z golfu adrenalinovou zábavu, je zde legendární Extereme 19 (PAR 3) jamka s greenem ve tvaru Afriky s výškovým převýšením 400m a délkou 400m. K zásahu greenu, je díky převýšení potřeba asi 280 metrů dlouhý odpal. Samozřejmě s velkou dávkou přesnosti a také štěstí na povětrnostní podmínky, které se zde často mění. Trvá předlouhých 20 vteřin, než se míč dotkne země. Pokud tedy doletí tam, kam má, a neskončí v buši.

Celková délka drivu na green je 630m. Míček letí vzduchem cca 26 sekund. Hráči si musí vzít bag na rameno, přidržet čepici a helikoptérou si vyletět k odpališti.

Pokud se drive povede, je úžasné letící míček s napětím sledovat a čekat kam sedne. Golfový profesionál je u odpalu a vysílačkou naviguje kedíky stojící dole na ferveji ohledně směru míčku. Po zpátečním letu helikoptérou na vás Extreme 19th zanechá životní vzpomínku i v podobě diplomu. Výškové převýšení 430m, délka jamky neuvěřitelných 400m. Prvním autorem birdie se stal bývalý hráč kriketu a nyní profesionální golfista Franklyn Stephenson z Barbadosu. Green zasáhl na první pokus ve vzdálenosti sedm metrů od jamky a pak proměnil svůj životní pat.

Zatím stále ještě platí cena za hole in one 1.000.000 USD.

Každá jamka je navržena jedním z předních světových hráčů.

 

 

Terén a styl hřiště

Tropická vegetace
Zvlněný terén

Vybavení hřiště

Akceptace platebních karet
Půjčovna golfových vozíků
Půjčovna golfových holí
Klubová restaurace
Klubový bar
Sprchy

Vlastnosti hřiště

Hodnocení hřiště
Počet jamek18
Délka6 854 m
Par72
Handicapmuži 28 / ženy 36
ArchitektTrevor Immelman, Retief Goosen
Rok vzniku1999

Hotely v okolí
Hřiště v okolí
Legend Golf & Safari resort  | Golfové zájezdy, golfová dovolená, luxusní golf
Legend Golf & Safari resort
Mokopane
Zaregistrovat se k odbírání newsletteru
Chci dostávat informace o golfových zájezdech
Zaregistrovat se k odbírání newsletteru
Jsme partneři:
Tee Time Golfista roku golfgate.cz Golf Time golfchannel.cz