info@snailtravel.cz
+420 725 713 335

Thajsko


DESTINACE Thajsko


Země úsměvů, barev, lahodných chutí, exotické přírody i dynamických měst – Thajsko je nádherná země, právem zvaná království Orientu.
 

Objevujte

Pulzující města a klidně se linoucí řeky, barevné chrámy a šťavnatě zelená příroda – Thajsko je země plná divů, které stojí za to poznat na vlastní kůži. Moderní energická města ukrývají starobylé památky a jen o několik kilometrů dál se dostanete do divoké přírody. Úrodné pobřeží řek poskytuje skvělé podmínky k pěstování rýže. V horské oblasti Zlatý trojúhelník zase naleznete makové plantáže a Muzeum opia. Co takhle kokosové palmy, bělostné pláže nebo typická vápencová skaliska, která majestátně ční nad hladinou tyrkysového moře? Pak se vydejte prozkoumat tisíce thajských ostrovů s nezaměnitelnou atmosférou, které jsou rájem pro odpočinek. Mnohé z nich se staly oblíbenou turistickou destinací, jsou však stále takové, které si uchovávají romantickou panenskost. Uchvacující jsou také thajské národní parky, které jsou plné divokých zvířat a exotických rostlin. Potkáte v nich nosorožce, slony, gibony, medvědy nebo třeba tygry. Zároveň tu uvidíte také největší květiny na světě – raflézie.

  

 

Co stojí za to vidět

 

 
Národní parky

 

 
Dechberoucí panenské ostrovy

 

 

Poznávejte

Dynamické hlavní město Bangkok je plné světel, ohromných mrakodrapů ze skla a oceli, z našeho pohledu chaotické dopravy, ale i tajemných buddhistických chrámů. Těch je v celém Thajsku více než čtyřicet tisíc. Na rušných ulicích se potkáte s mnichy, silnicemi se proplétají stovky lidí na kolech. Bangkok, přezdívaný jako „Benátky východu“, je plný kontrastů, nádherné starobylé památky se mísí s nejmodernější architekturou. Dalším z oblíbených měst je Chiang Mai – perla severu se zelenou přírodou, chrámy, plná umění, řemesel a uvolněné atmosféry. Za návštěvu rozhodně stojí i historická města Ayutthaya a Sukhothai, která patří mezi dědictví UNESCO.

 

 

Co si nenechat ujít

 
Starobylé chrámy

 

 
Památky UNESCO

 

 

Relaxujte

Thajsko je přezdívané jako země úsměvů. Přívětiví lidé a přátelská atmosféra na vás dýchnou z každého rohu, ať už budete objevovat krásy místních památek, kultury a oslav, nebo si dopřejete světově proslulou thajskou masáž. Vaše cestování se neobejde bez vynikající thajské kuchyně. Jídlo v Thajsku je bohaté na čerstvé suroviny a charakteristické koření – citronela, bazalka, koriandr, galangal, kokosové mléko nebo fermentovaná rybí omáčka. Chutě thajské kuchyně jsou rozmanité, na své si přijdou milovníci ryb, krevet i čerstvé zeleniny a ovoce, které je zde mnohem levnější než u nás. Za ochutnání stojí i výborný thajský rum. Thajská kuchyně je velmi zdravá, proto se během ochutnávání nemusíte bát – kila navíc si odvezete jen v podobě suvenýrů.

 

 

Co stojí za ochutnání

 

 

Nejkrásnější pláže

 

 

Okouzlující destinace


Zájezdy destinace Thajsko

Zaregistrovat se k odbírání newsletteru
Chci dostávat informace o golfových zájezdech
Zaregistrovat se k odbírání newsletteru
Jsme partneři:
Tee Time Golfista roku golfgate.cz Golf Time golfchannel.cz