info@snailtravel.cz
+420 725 713 335

Maroko


DESTINACE Maroko


Maroko je barevná země orientu s francouzským šarmem, provoněná kořením a mátou. Nádherná rozmanitá příroda, bělostné pláže a luxusní golf.

 

Objevujte

Když se řekne Maroko, představíme si nekonečnou poušť, beduíny a velbloudy. Ve skutečnosti je příroda v Maroku velmi rozmanitá. Zasněžené vrcholky pohoří Atlas z dálky tvoří nádherné scenérie, poušť Sahara ukrývá životadárné oázy a v národních parcích zurčí krásné vodopády. Maroko vám učaruje i téměř neustálým slunečným počasím a kilometry pláží, které vybízejí k dovádění ve vlnách. Dobrodruzi se mohou na zádech velbloudů vydat cestou přes písečné duny do pouště a svůj zážitek umocnit přespáním v tradičním obydlí. Neuvěřitelné pouštní ticho, přerušované jemným přesýpáním písku a ševelícím vánkem, je zážitek, který působí blahodárně na celou mysl. Když pak v noci pohlédnete na hvězdami obsypanou oblohu bez světelného znečištění, ze samé nádhery se skoro zapomenete nadechnout.

Magická příroda

 

Poznávejte

Maroko je zemí bohaté kultury, ve které se mísí vůně orientu, francouzský šarm i půvab andaluské ohnivosti. Kulturní stopu tu zanechali také portugalští mořeplavci, kteří zde vystavěli dodnes dochovanou opevněnou kolonii Mazagan. Úchvatnou mozaikou je hlavní město Rabat, které kombinuje prvky západního modernismu a tradiční islámské architektury. Poznávání marockých krás vás zavede třeba na lahodnou kávu na náměstí Djemaa el-Fna v Marrákeši, kde můžete pozorovat pestré hemžení lidského divadla pod širým nebem. Náměstí je plné stánkařů a prodejců, kejklířů, krotitelů hadů, vypravěčů příběhů, kouzelníků a akrobatů. Nenechte si ujít návštěvu tradičního arabského trhu souk, kde můžete koupit prakticky cokoli, co vás jen napadne, třeba vyhlášený arganový olej, přezdívaný jako marocké zlato. Za návštěvu stojí takzvané medíny, neboli historická centra měst, která vás přenesou do doby králů. Ty nejzachovalejší najdete ve čtyřech královských městech Fás, Marrákeš, Meknes a Rabat. Úchvatné je historické město Ksar Ait Ben Haddou, které tvoří tradiční architektura původních obyvatel Sahary. Naprostým unikátem je také modré město Šafšáwán, jehož modré uličky v kombinaci s barevnými dekoracemi vás přenesou do kouzelného světa pohádek orientu.

Zajímavá místa

- Marrákeš
- Mešita Koutoubia (město Marrákeš)
- Náměstí Djemaa el-Fna (město Marrákeš)
- Casablanca
- Medína ve Fásu (památka UNESCO)
- Medína v Marrákeši (památka UNESCO)
- Ksar Ait Ben Haddou (památka UNESCO)
- Historické město Meknes (památka UNESCO)
- Archeologická lokalita Volubilis (památka UNESCO)
- Medína v Tetuánu (památka UNESCO)
- Medína v Essaouira (památka UNESCO)
- Portugalské město Mazagan (Al-Džadída, památka UNESCO)
- Hlavní město Rabat (památka UNESCO)
- Modré město Šafšawán


Relaxujte

Maroko je dokonalým místem pro odpočinek na pláži. Na své si přijdou rodiny s dětmi i krotitelé divokých vln – surfaři. Místní pláže jsou proslulé jemným bělostným pískem a sluncem vyhřátým mořem. K těm nejoblíbenějším patří pláž Legzira, proslulá fascinujícími červenými skalními oblouky, které díky svému atypickému tvaru získaly přezdívku Sloní nohy. Výborná je také marocká kuchyně, provoněná mátou a kořením s příměsí francouzských vlivů. Typickým pokrmem je směs zeleniny, masa a rýže tajine, berberská pizza madfuna, čerstvá rajčata, jahody, olivy, arabský chléb nebo jogurt. Jako zákusek ochutnejte sladký turecký med, křupavé ořechy či šťavnaté datle. Energií vás nabije zelený čaj s pořádnou dávkou cukru. Specialitou, kterou zde můžete ochutnat, je velbloudí mléko. Kdo rád relaxuje na upravených fairwayích, bude nadšený z místních golfových hřišť. Hřiště jsou vystavěna v souladu s místní přírodou, jamky lemují palmy, olivovníky, cypřiše i kaktusy. Krásu golfového zážitku dovršují zasněžené vrcholky hor pohoří Atlas v dálce a burácející vlny oceánu. Golf v Maroku je prostě úžasný zážitek pro každého golfistu.

Krásné pláže a letoviska

- Letovisko Agádír
- Letovisko Saidia
- Pláž Essaouira
- Pláž Ain Diab
- Pláž Tamri
- Pláž Temara
- Pláž Legzira

 

Golfová hřiště

- Royal Palm Golf Club (18 jamek)
- Assoufid Golf (18 jamek)
- Samanah Country Club (18 jamek)
- Palmgolf Ourika (18 jamek)
- Noria Golf (18 jamek)
- Atlas Golf Marrakech (9 jamek)
- Royal Golf of Marrakech (27 jamek)
- Amelkis Golf Resort (27 jamek)
- Al Maaden Golf Resort (18 jamek)
- Palmeraie Golf Club Marrakech (27 jamek)
- Mazagan Golf Club (18 jamek)


Zájezdy destinace Maroko

Zaregistrovat se k odbírání newsletteru
Chci dostávat informace o golfových zájezdech
Zaregistrovat se k odbírání newsletteru
Jsme partneři:
Tee Time Golfista roku golfgate.cz Golf Time golfchannel.cz